Okul Grupları Başvuru Formu

Eylül 26, 2023 - 10:53
Mayıs 8, 2024 - 10:55
 300
Okul Grupları Başvuru Formu

KIRIKKALE BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR  

 

ü  Eğitim materyallerine rehber öğretmenin izni ve bilgisi dışında dokunmamalıyız.

ü  Rehberli gezilerde gruptan ayrılmamak, rehber öğretmen tarafından yapılan yönlendirme ve uyarıların dikkate alınması gerekmektedir.

ü  Gezi programına katılan okul gruplarının öğretmenleri, alanda gruplarının davranışlarından ve grubun kontrolünden sorumludur.

ü  Kırıkkale Bilim Merkezi içerisinde başkalarını rahatsız edecek davranışta bulunmak, dolaşırken yüksek sesle konuşmak, oyun oynamak ve koşmak uygun değildir.

ü  Kırıkkale Bilim Merkezi sergi alanlarına ve atölyelere yiyecek-içecek ile girilmemelidir.

ü  Ziyaretçiler,  yanlarında bulunan şemsiye, valiz, büyük çanta vb. gibi araç gereçlerle ile alana girmemelidir.  Eşyalarını,  giriş kısmında bulunan kilit odasındaki dolaplara bırakması gerekmektedir.

ü  Kırıkkale Bilim Merkezi görevlileri, kurallara uymayan ziyaretçileri uyarmakla sorumludur. Ziyaret esnasında kurallara uymayan katılımcılar için ziyaret programını sonlandırma yetkisine sahiptirler.

 

GENEL HUSUSLAR

ü  Ziyaretle ilgili randevu ve planlama yoğunluğa göre Bilim Merkezi idare heyetince yapılır, Bilim Merkezi rehber öğretmenlerince uygulanır.

ü  Ziyaret işlemleri için bilgiler eksiksiz ve doğru olarak yetkili tarafından doldurulmalıdır. Ziyaretçilerin verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul edilir ve bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi sorumlu değildir.

ü  Bilim Merkezine ulaşım esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda Bilim Merkezi sorumluluk kabul etmez. Ulaşım gelecek olan okul grubu yönetimine aittir.

ü  Bilim Merkezi içinde her türlü güvenlik önlemi Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezine aittir.

ü  Ziyaretçi gruplar kendilerine tahsis edilen seansın saatine riayet etmelidir. Ziyaret saatleri, yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak +15 dk, -15 dk opsiyonludur. Belirtilen sürenin aşılması durumunda seans iptal edilir. İptal ile ilgili yaşanabilecek olumsuzluklar Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi sorumluluğunda değildir.

ü  Randevu talebine ilişkin değişiklikler ziyaret tarihinden en az 7 gün önce Bilim Merkezine bildirilmelidir. Aksi durum söz konusu olduğunda ziyarete gelmeyen grup yeni randevu oluşturamaz.

ü  Ziyaretçi grupların karantina durumlarının oluşması durumlarında en kısa zamanda idareye mail veya telefon yoluyla bildirilmesi gerekmektedir.

ü  Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi, oluşturulan randevuları erteleme, iptal etme hakkına sahiptir. Bilim Merkezi idari heyetince ziyaret programında yapılan değişiklikler ve randevu iptalleri, ilgili kurum, kuruluş veya gruplara 3 gün önceden bildirilir.

ü  Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi ziyareti esnasında idare tarafından fotoğraf ve video çekimi yapılmaktadır. İdarenin, resmi sosyal medya hesaplarında, basılı görsel yayın araçlarında Bilim Merkezinde çekilen fotoğraf ve video yayımlanmaktadır.

ü  Bilim Merkezi ziyaretine katılan gruplardan, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Açık Rıza Beyanlarının alınması, katılımcı kurum veya kuruluş tarafından yapılacaktır.

ü  Açık rıza beyanı olmayan öğrencilerin, fotoğraf veya video çekimlerinde yer almamalarının sağlanması grubun başında görevli olan öğretmen/grup lideri tarafından sağlanacaktır.

ü    Bilim Merkezi ziyaret programı:

 

KIRIKKALE BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ EĞİTİM İÇERİĞİ

OKULÖNCESİ

                     Atölye Eğitimi Hakkında Bilgi

                    Bilimin Sultanları Sergisi

                    Kule Sergisi

                    Deney Düzenek Alanı 

İLKOKUL

                   Atölye Eğitimi Hakkında Bilgi

                  Bilimin Sultanları Sergisi

             Kule Sergisi

                  Deney Düzenek Alanı

 

ORTAOKUL

  Atölye Eğitimi Hakkında Bilgi

  Bilimin Sultanları Sergisi

 Kule Sergisi

  Deney Düzenek Alanı

 

LİSE

             Bilimin Sultanları Sergisi

 Kule Sergisi

 Deney Düzenek Alanı

 

ÜNİVERSİTE

  Bilimin Sultanları Sergisi

  Kule Sergisi

  Deney Düzenek Alanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Başvuru için form eksiksiz doldurulup bilgi@kirikkalebilimmerkezi.com adresine eposta gönderilerek başvuru tamamlanır.

Dosyalar