BİLİM MERKEZİ REZERVASYON VE BAŞVURU KOŞULLARI

Temmuz 19, 2023 - 16:35
Mayıs 8, 2024 - 10:55
 1027
BİLİM MERKEZİ REZERVASYON VE BAŞVURU KOŞULLARI

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ NASIL ZİYARET EDİLİR?

 Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi’ne yapacağımız grup gezileri ve okul grup gezileri rehberli gezi şeklinde olacağı için randevu alınması gerekmektedir.

 Grup etkinliklerine ve grup gezilerine randevu alırken lütfen bilgileri eksiksiz doldurunuz. 

 Gezi Grupları kişi Sayısı: En az 10 en fazla 50 kişiliktir. 

 Bireysel gezi için mesai saatleri içinde doğrudan bilim merkezimize gelebilir danışmadan bilet alarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Bireysel ziyaretlerimiz serbest gezi şeklinde olup genel bilgilendirilme yapılmaktadır.

 Şehir içi grupları için; bilet satışı 48 saat öncesinden yapılır. Rezervasyonu yapılan grupların biletlerini 48 saat öncesinden almamaları durumunda rezervasyonları iptal edilir.

Şehir dışı grupları için; belirlenen rezervasyon tarihinden en geç 48 saat öncesinde 0318 216 3506 no’lu ya da 0531 885 98 53 no'lu telefonu arayarak rezervasyonu teyit etmelidir.

 Gezi turlarına katılacak grubun en az 15 dakika öncesinde merkezde hazır olması gerekmektedir.

OKUL GRUPLARI İÇİN REZERVASYON

Okul grupları kirikkalebilimmerkezi.com adresinden ulaşabilecekleri program dâhilinde merkezimizle iletişime geçmelidir. Rezervasyon ön görüşmesini gerçekleştiren okul/grup ön görüşme onayının ardından rezervasyon formunu doldurup e-posta yoluyla aynı gün içerisinde merkezimize ulaştırmalıdır. Aksi halde rezervasyon işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

0318 216 35 06

0531 885 98 53

bilgi@kirikkalebilimmerkezi.com

Okul Grupları rezervasyon talep ederken; okul adı, tarih/saat, sınıf/şube, toplam öğrenci sayısı, görevli öğretmen (ler) ve veli sayısı ve iletişim numaraları gibi bilgileri eksiksiz olarak belirtmelidir.

GRUP/TUR İÇİN REZERVASYON

Gruplar kirikkalebilimmerkezi.com adresinden ulaşabilecekleri program dâhilinde merkezimizle iletişime geçmelidir. Grup rezervasyonu talep edilirken; geldikleri il, tarih/saat, grup niteliği, yaş ortalaması, toplam katılımcı sayısı, grup sorumlu/ları adı soyadı ve iletişim numaraları gibi bilgiler eksiksiz olarak belirtmelidir.

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Haftanın altı gününde bilim merkezimiz açık olup PAZARTESİ kapalıdır. Yaz aylarında ve tatil günlerinde değişiklik yapılabilir.

Pazartesi: KAPALI

Salı:08.00-17.00

Çarşamba: 08.00-17.00

Perşembe: 08.00-17.00

Cuma: 08.00-17.00

Cumartesi: 08.00-17.00

Pazar: 08.00-17.00

Not: Bilim Merkezi açık olduğu günlerde 12.00-13.00 arası Temizlik ve hazırlık aşamasındadır.

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ ZİYARETİ ÜCRETLENDİRİLMESİ NASILDIR?

Kırıkkale Bilim Merkezine girişler ile Kırıkkale Bilim Merkezimizde yapılacak olan tüm atölye ve etkinlikler ÜCRETLİDİR.

ÖĞRENCİ

 10₺

TAM

15₺

SİMÜLASYON

 20₺

OTOPARK

İlk saat  10₺ her bir saat

2₺

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ NEREDEDİR VE NASIL GİDİLİR?

Kırıkkale Bilim Merkezi Yenimahalle de olup Kırıkkale Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kırıkkale Süleyman Demirel Anadolu Lisesi yanındadır. Ulaşım için bireysel araçlarla gelebileceğiniz gibi toplu taşıma araçları da mevcuttur. Ulaşım hizmetimiz yoktur.

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ İLETİŞİM BİLGİLERİ NELERDİR?

Telefon:

0318 216 35 06

0531 885 98 53 (Akşam 17.00 dan sonra iletişime açık değildir.)

E posta: bilgi@kirikkalebilimmerkezi.com

Sosyal Medya: kirikkalebelediyebilimmerkezi (instagram)

Adres: Yeni Mahalle 148.Sokak No :38 Merkez/KIRIKKALE

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ ZİYARETİNE GELMEDEN ÖNCE BİLMEMİZ GEREKENLER NELERDİR?

Öğrencilerin, bilimin sonsuz dünyasını keşfettiği merkezimizde bilim dünyasının eğlenceli deneylerle anlatıldığı, zaman zaman gösteri ve atölyelerle uygulama alanlarının yaratıldığı Kırıkkale Bilim Merkezi, 5 yaşından itibaren tüm yaş gruplarına kadar siz ziyaretçilerimizi beklemektedir.

Ziyaretçilerimizin yaş seviyelerine uygun olarak deney aletleri sınıflandırılmakta, onların en iyi şekilde öğrenmesi ve eğlenmesi için farklı sunumlar yapılmaktadır. Tur süremiz grubun özelliğine göre değişmekte olup yaklaşık 60 dakika sürmektedir.

Öğretmenlerimizden ricamız; öğrencilerinizi bilim merkezimize getirmeden önce öğrencilerimize Kırıkkale Bilim Merkezi hakkında bilgi verebilir, turun daha verimli ve güzel geçmesi açısından bizleri destekleyebilirsiniz.

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ’NDE NELER İLE KARŞILASACAKSINIZ?

Bilim Merkezi beş farklı Bölümden oluşmaktadır:

 

1.Bölüm: Kule: Havacılık Sergisi, Uzay Sergisi ve Teleskop Katı

2.Bölüm: Bilimin Sultanları Sergisi

3.Bölüm: Atölyeler: Garaj Atölyesi, Bilim Atölyesi, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Uzay ve Havacılık Atölyesi, minik mucitler Atölyesi, Teknoloji Tasarım Atölyesi ve Müzik Atölyesi Matematik ve Akıl oyunları Atölyesi

4.Bölüm: Deney Düzenek Alanları

             5.Bölüm: Simülasyon Alanı

Birçok Deney Seti, Bilim Ve Teknoloji Atölyeleri, Bilimin Sultanları Sergisi, Uzay Ve Havacılık Sergisi, Teleskoplar, birbirinden ilginç ve heyecanlı simülasyonlar her yaştan ve her meslekten kişilere, araştırmacılara, meraklılara ve ziyaretçilere sunulacak olan bilim merkezimiz o muhteşem dünyası ile sizleri karşılamaktadır.

KIRIKKALE BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ OKUL VE GEZİ GRUPLARI BAŞVURU KOŞULLARI

Katılımcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi sorumlu değildir.

Rehberli gezilerde gruptan ayrılmamak, rehber tarafından yapılan yönlendirme ve uyarıların dikkate alınması gerekmektedir.

Rehber eşliğinde gezi programına katılan okul gruplarının öğretmenleri, grubunun kontrolünü sağlamakla yükümlüdür.

 

Rehber eşliğinde gezi programına katılan okul gruplarının öğretmenleri, alanda gruplarının davranışlarından sorumludur.

 

Kırıkkale Bilim Merkezi içerisinde başkalarını rahatsız edecek davranışta bulunmak, dolaşırken yüksek sesle konuşmak, oyun oynamak ve koşmak uygun değildir.

 

Kırıkkale Bilim Merkezine yiyecek-içecek ile girilmemelidir.

 

Ziyaretçiler, yanlarında bulunan şemsiye, valiz, büyük çanta vb. gibi araç gereçlerle ile alana girmemelidir. Eşyalarını, giriş kısmında bulunan kilit odasındaki dolaplara bırakması gerekmektedir.

 

Kırıkkale Bilim Merkezi görevlileri, kurallara uymayan ziyaretçileri uyarmakla sorumludur. Ziyaret esnasında kurallara uymayan katılımcılar için ziyaret programını sonlandırma yetkisine sahiptirler.

Dosyalar